תמונה ראשית

בית חולים גריאטרי

בית חולים גריאטרי הוא מוסד המיועד לאוכולוסייה המבוגרת של קשישים הסובלים מתופעות הזקנה וזקוקים לסיוע בתפקודם השוטף. בתי אבות גריאטרים מתמחים במחלות השונות שמאפיינות את אוכלוסיית הקשישים ומעניקים להם מענה רפואי מקיף ורציף 24/7.
עמוד הבית>בית חולים גריאטרי

יחד עם זאת, במרבית המקרים קשה לאדם הקשיש ובנוסף גם למשפחתו להסתגל למצב החדש ולהפנים כי דרוש מעבר לבית חולים גריאטרי, מה גם שהבחירה במקום ספיצפי נעשית מקרב אפשרויות רבות. לכן, מומלץ להיוועץ בגורם מקצועי המתמחה בתחום זה, ויכול לסייע בתהליך הבחירה. השירות שמעניקה חיה רמתי כולל אבחון מדוייק ומעמיק של האדם הקשיש מבחינת מצבו הבריאותי ויכולתו לתפקד. בהתאם לנתונים שחיה אוספת מקרוביו ורופאיו, היא מסוגלת למקד את הללו לכדי צרכים ספיצפים ולמצוא להם מענה הולם ומתאים מבין בתי החולים הגריאטרים השונים.
בעמוד זה, יוצג בפניכם מידע שחשוב להכיר בכל הנוגע לבתי חלים גריאטרים.

בדקו האם בית אבות גריאטרי הוא הפתרון עבורכם

בית חולים גריאטרי הוא מוסד רפואי המיועד לקשישים שזקוקים לעזרה שוטפת בתפקוד היומיומי, כמו גם לטיפול רפואי, מעקב והשגחה. השהות בבית חולים גריאטרי מאפשרת לבני המשפחה להיות בטוחים כי קרוביהם נמצאים בסביבה בטוחה ומטופלים על ידי אנשי מקצוע על מנת שמצבם לא יתדרדר.
בבתי חולים גריאטרים מסווגים הקשישים למחלקות שונות בהתאם למצבם הבריאותי, כמו: מחלקה לתשושי נפש, מחלקה סיעודית, מחלקת אלצהיימר ועוד. במרבית בתי החולים מתקיימות פעילויות חברתיות המקנות לקשישים מסגרת חברתית ומונעות תחושת בדידות.
בתי חולים גריאטרים מעניקים למתגוררים בהם טיפול רפואי אישי העונה על צורכיהם ומצבם. בנוסף, הללו זוכים להשגחה רפואית ומענה זמין של צוות רפואי 24/7, כמו גם לאבזור ומכשור המיועד לאוכלוסיית גיל זה. המקומות מחזיקים ברופאים, אחיות, מטפלים סיעודיים, עובדות סוציאליות, מרפאים בעיסוק, פיזיותרפיסטיים ועוד, אשר מוסמכים ומתמחים בעבודה עם קשישים על כל המשתמע מכך.

פסיכוגריאטריה

קשישים המתמודדים עם שינויים פיזיים וקשיים בתפקוד ו/או מחלות האופייניות לגילם, עשויים בהחלט לחוות במקביל הידרדרות במצב הנפשי המלווה בדכאון וחרדה. אוכלוסיית הגיל השלישי חווה אובדנים חברתיים של מכרים, קולגות, קרובי משפחה והקשה בהם- בני זוג. לצד השינוי באורח החיים אליו הם רגילים כמו שגרת עבודה ו/או חיים חברתיים תוססים, רבים מהקשישים לוקים בדכדוך ואף גרוע מכך. מציאות זו העלתה את הצורך בתחום רפואי ייחודי, שנקרא פסיכוגריאטריה.
הפסיכוגריאטריה היא אחד מענפי הפסיכיאטריה, המאגדת ידע רפואי ונפשי לכדי טיפולים שונים בבעיות נפשיות וקוגניטיביות האופיינות לגיל הזהב. תפקידם של פסיכוגריאטרים הוא לסייע ולתמוך בחולים ובבני משפחותיהם הן במובן הרפואי והן במובן הנפשי והפסיכולוגי. אבחון של פסיכוגריאטר ימשיך בבניית תכנית טיפול מתאימה לקשיש, ואף יסייע במיצוי זכויותיו אל מול הרשויות המקומיות, ביטוח לאומי ומרכזים המטפלים בתשושי נפש.

ההבדל בין בית חולים גריאטרי לבין בית אבות בעל מחלקה גריאטרית

להבדיל מבית אבות שבו פועלת מחלקה גריאטרית, בית חולים גריאטרי הינו מקום המאכלס דיירים קשישים המצויים במצב תפקודי פחות או יותר זהה. לפיכך, פערים בתפקוד וביכולת אינם מקבלים ביטוי ואינם מקשים על התמודדותו הנפשית של הקשיש, היות והוא מוקף בחברה הדומה לו במצבו בה ניתן להיתמך. בנוסף, בית חולים גריאטרי מעניק מענה רחב ומקיף לכלל הבעיות, המחלות והתסמינים המאפיינים את אוכלוסיית גיל הזהב ועושה זאת באמצעות מכשור מתקדם, חדיש וזמין. זו אחת הסיבות לכך שבית חולים גריאטרי מסוגל להתמודד עם מצבים בריאותיים שונים, ולהתאים לכל קשיש את הטיפול האולטימטיבי עבורו. מעבר לכך, בית החולים הגריאטרי שוכן במבנים שמיסודם מעוצבים ומותאמים לצרכים וליכולת של השוהים בו, ולא מרכז אותם במחלקה אחת בלבד.

info vertical
בואו למצוא את המקום המתאים ביותר והקרוב אליכם עבור בן משפחתכם.
שם:
אנא מלא את שמך
טלפון:
אנא הזן טלפון מלא כולל קידומת
דוא"ל:
אנא הזן כתובת דוא"ל חוקית

משפחות ממליצות

בתי חולים גריאטריים במרכז

© כל הזכויות שמורות לחיה רמתי. כל התמונות הן להמחשה בלבד